Dizajnové stoličky do každého interiéru


Bez drobného sedacieho nábytku, aké sú práve stoličky, by sme sa určite pohodlne nenajedli, nemali by sme kam usadiť návštevu a rozhodne by sa nám aj doma horšie pracovalo.


dizajnové kovové jedálenské stoličky

  • Stolička je takisto tým nejtvárnějším kusom nábytku, ktorý môže modernému nábytkovému dizajnérovi vôbec prísť pod ruky. Sortiment farieb, tvarov i materiálov je takmer neobmedzený a kreativite sa tu preto medze nekladú. Aj bežný spotrebiteľ má teda z čoho vyberať. Stoličky hranaté, okrúhle, čalúnené aj kovové, dizajnové alebo klasické.

  • Luxusné stoličky

  • Ak zájdeme medzi luxusnejšie druhy stoličiek, kde môžu byť konštrukcie vyrobené napríklad z odľahčenej ocele s alumíniovou povrchovou úpravou s antikoróznymi vlastnosťami alebo z exotických drevín, budeme už takmer môcť hovoriť skôr o kreslách, než o stoličkách.

  • Dizajnové stoličky

  • U väčšiny typov a dizajnov moderných stoličiek sú podpierky rúk praktickou súčasťou. Často ich však nenájdeme, ako súčasť jedálenských stoličiek, kde by uberali priestor okolo stola a sťažovali pohyb. Obvykle bývajú z rovnakého materiálu ako zvyšok stoličky, prípadne s ním sú vhodne skombinované tak, aby nenarušovali dizajnový koncept celej stoličky.