Ako vyberať jedálenské sety

Jedálenske zostavy, nazývané aj ako jedálenské sety, sú už po veľa rokov nepochybne jedným zo základných prvkov vybavenia každej domácnosti.

Jedálenský set moderný do kuchyne

Základom každej jedálenskej zostavy je rôzne veľký stôl s patričným počtom stoličiek. Čo sa týka veľkosti, odvíja sa najmä od dvoch faktorov. Od počtu členov domácnosti a tiež nemenej dôležitej dispozície a možnosťami obytného priestoru.

Pre veľké rodiny môžu byť ideálnou voľbou jedálenské sety s rozkladacím stolom a stoličkami. Jedálenský set si môžete vyskladať s ľubovoľným typom stola a stoličiek alebo si vybrať jedálenské sety, ktoré spájajú vhodné prvky a častokrát sú aj za zvýhodnené ceny.

Stoličky v hlavnej úlohe

Pre veľké priestory môžeme napríklad voliť stoličky väčšie, masívnejšie, bez obáv z výraznej farebnosti. V prípadoch, keď priestor naopak chýba, využívame stoličky decentnejšie, s ľahšími konštrukciami a voľnejšími vzdušnými opierkami. Hitom posledných rokov, s ktorým určite nešliapnete vedľa, sú úplne nadčasové priehľadné stoličky, ktoré dodajú štýl a zároveň ulahodia každému priestoru.

Farby a materiály


V neposlednom rade by sme mali myslieť na zvolenie materiálu a farieb pre jedálenský set. Možnosti pre výber dizajnu, materiálu, spracovanie aj farieb sú na rozdiel od dôb minulých v súčasnosti takmer neobmedzené.