Moderné stoličky do každej domácnosti

Chcete oživiť domácnosť, a preto uvažujete napríklad o nákupe nových jedálenských stoličiek? Pred samotným nákupom sa zamyslite, aké stoličky vlastne domov potrebujete.

Masívne či kovové alebo plastové stoličky

Pri výbere tej správnej stoličky záleží aj na tom, koľko máte doma miesta. Na trhu sú krásne, ale mohutné stoličky, ktoré sa do interiérov, kde majitelia bojujú s každým centimetrom, jednoducho nehodia. A na druhej strane do miestnosti, ktorá slúži len ako jedáleň, lepšie zapadnú masívne stoličky ako stoličky z kovu alebo dokonca plastu.

Je rozumné si tiež pred nákupom vyhliadnutej stoličky do kuchyne premerať, či sa vôbec proporčne zmestí do daného priestoru. Nejde pritom len o sedenie pri stole. Aby človek mohol pohodlne jestvovať, potrebuje vstávať a sadať k stolu bez akrobatických výkonov a k tomu opäť potrebuje nejaký priestor. Konkrétne ide asi o 70 centimetrov od dosky stola, ktoré nám zaručí, že budeme pohodlne sedieť, ale aj vstávať.

Rovné, alebo šikmé nohy stoličiek?

V malých kuchyniach oceníte, keď nebudete neustále zakopávať o nohy stoličiek. Preto v malých priestoroch voľte radšej stoličky, ktorých nohy smerujú zvisle k podlahe, a nie typy, ktorých nohy sa rozchádzajú. Taká stolička totiž zaberie veľa miesta. Pokiaľ chcete nohy šikmé, skontrolujte, či "nevyčnievajú" spod sedadla.