Aký jedálenský stôl sa hodí do vašej kuchyne?

Jedálenské stoly predstavujú plnohodnotnú časť jedální, bez ktorej by si väčšina z vás nedokázala predstaviť každodenný chod domácnosti.

Chystáte si zaobstarať nový stôl do kuchyne?

Ak ste toho názoru, že váš starý jedálenský stôl už doslúžil a je nutné poobzerať sa po novom, pristupujte k tomuto kroku zodpovedne a nič neuponáhľajte. Do úvahy berte nielen počet osôb, ktoré k nemu budete chcieť posadiť, ale zároveň by ste mali myslieť aj na priestorové možnosti, ktoré vám daná miestnosť ponúka. Kupovať si zbytočne veľký stôl do kuchyne, ktorý zaberie veľa miesta a vy jeho celkovú kapacitu ani nevyužijete, je úplne zbytočné. Nezabudnite ani na to, že okolo stola by malo zostať minimálne 70 cm voľného miesta, ktoré zabezpečí pohodlné usadenie a odsúvanie stoličiek.

Ani materiál stola by nemal uniknúť vašej pozornosti. Najobvyklejšie je jedálenský stôl z dreva, štýlovo vyzerá aj sklenený či v kombinácii s kovovými prvkami alebo celokovový. Čo je však v poslednej dobe dizajnérskym hitom, to sú stoly a stoličky z priehľadného plastu rôznych farieb.