Stoličky a jedálenské zostavy. Hľadáte nové?

Stoličky a jedálenské zostavy

Zaobstarať si novú jedálenskú zostavu sa zdá byť jednoduché. Stoličku, ale musíte osobne vyskúšať. Každému sedí, a to doslova, niečo iné, každý má iné telesné dispozície. Čo by sa pri sedení určite nemalo objaviť? Tlak na spodnú časť stehien (podkolenné cievy) a zaguľatenie chrbta, tlak na brušné partie.

Na čo ešte myslieť?

Riešte tvar stoličky. Dnes sú k dispozícií rôzne variácie nielen sedacej časti, ale aj chrbtovej opierky alebo operadiel. Kto si potrpí na pohodlnosť, to mu okrem tvaru ponúkne čalúnený sedák alebo celočalúnená stolička.

Pozvánka k stolu

Vyberať stôl je ľahšie. Jeho výška sa pohybuje asi od 72 do 78 cm a veľkosť je na vás, presnejšie - na obvyklom počte stolujúcich. A keď ste zvyknutí na časté návštevy? Môžte sa spoľahnúť na rozkladací stôl. Inak všeobecne platí, že k výrazne zaobleným či k okrúhlym stolom sa spravidla zmestí o jedného človeka viac než k stolom hranatým. Ale tie hranaté sa zase dajú lepšie zakomponovať do priestoru.

Jedálenské zostavy zabezpečia všetko v jednom

Ak dávate prednosť pestrosti, stačí si napríklad k drevenému stolu kúpiť plastové stoličky alebo každú z iného materiálu či odlišného tvaru. Samozrejme výrobcovia myslia aj na tých, ktorí chcú stôl a stoličky zladiť. Buď sa predávajú celé jedálenské zostavy, alebo sa k danému stolu odporúčajú konkrétne stoličky tak, aby z pohľadu tvaru aj funkcie vzájomne ladili.

V súčasnosti si ľudia zaobstarávajú väčšie jedálenské zostavy s viacerými sedacími miestami.