Stolička k počítaču: ktorá je najlepšia?

Práca v kancelárii alebo doma za počítačom zvyčajne zahŕňa trávenie veľkého množstva času sedením na kancelárskej stoličke. Preto, aby ste predišli vzniku problémov s chrbtom je dôležité maťstoličku k počítaču, ktorá je ergonomická a ktorá podporuje bedrovú časť chrbta a správne držanie tela.

Stolička k počítaču: ktorá je najlepšia?

Aké vlastnosti by mala mať dobrá kancelárska stolička k počítaču?

Existuje niekoľko vecí, ktoré by mala dobrá kancelárska stolička k počítaču mať:

  • Výška sedadla - Výška sedadla kancelárskej stoličky by mala byť ľahko nastaviteľná.
  • Šírka a hĺbka sedadla - Sedadlo stoličky k počítaču by malo mať dostatočnú šírku a hĺbku, aby pohodlne podporilo každého užívateľa. Sklon sedadla dopredu alebo dozadu by mal byť nastaviteľný.
  • Bedrová opora - Podpora dolnej časti chrbta na ergonomickej stoličke k počítaču je veľmi dôležitá.
  • Operadlo - Ak má kancelárska stolička sedadlo a operadlo spolu ako jeden kus, operadlo by malo byť nastaviteľné v prednom a chrbtovom uhle. Ak je operadlo oddelené od sedadla, malo by byť nastaviteľné vo výške a uhle.
  • Materiál sedadla - Materiál na sedadle a operadle kancelárskej stoličky by mal mať dostatočné čalúnený, aby sa na ňom pohodlne sedelo aj dlhší čas. Je lepšie mať tkaninu, ktorá dýcha, ako tvrdší povrch.
  • Podrúčky - Podrúčky kancelárskych stoličiek by mali byť nastaviteľné. Mali by umožňovať pohodlné opretie rúk používateľa a uvoľnenie ramien. Lakte a spodné časti rúk by mali byť zľahka položené a predlaktie by pri písaní nemalo byť na lakťovej opierke.
  • Otočný - Každá stolička k počítaču alebo ergonomická stolička by sa mala ľahko otáčať, aby sa používateľ mohol dostať na rôzne miesta svojho stola bez námahy.

Tu je prehľad našich ergonomických kancelárskych stoličiek vhodných ako stoličky k počítaču do domácnosti alebo kancelárie: