Aktuálne trendy v nábytku na terasu

Drevený, plastový alebo kovový nábytok na terasu? Alebo rovno hit v podobe umelého ratanu? Aký záhradný nábytok bude vašim novým spoločníkom na terase, záhrade či na balkóne?

Pri výbere nábytku na terasu, záhradu či balkón môžete staviť na rokmi preverenú klasiku v podobe zostáv stoličiek stolíku a doplnkov. Rozdiel je len v tom či bude slúžiť aj ako jedálny či len ako relaxačný nábytok.

Záhradnému nábytku tento rok vládne umelý ratan

Umelý ratanový nábytok vyniká svojou odolnosťou proti UV žiareniu a zlému počasiu. Je takmer bezúdržbový, ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou. Je vyrobený z hliníkovej konštrukcie, ktorá je omotaná umelým ratanom.

Kov je stále populárny

Pre prichádzajúcu sezónu zostáva trendom aj kovový nábytok. Kovový nábytok na terasu a balkón je vyrobený z odľahčených materiálov a navrhnutý ako stohovateľný, teda ľahko uskladnitelný mimo sezónu. Kovové stoličky na terasu sú vďaka povrchovej úprave odolné, nevyžadujú väčšiu údržbu, len občasné utretie vlhkou handrou.


Takmer nezničiteľný plastový nábytok

Plastový nábytok môže stáť na balkóne celý rok a na jar sa do prevádzky uvedie len tým, že sa očistí od povrchových nečistôt. Najvýznamnejšími zástupcami tejto skupiny sú plastové stoličky, ktoré sa rozšírili po celom svete a stali sa ikonou záhradného nábytku. Dnes už sú k dispozícií veľmi elegantná kolekcie z plastu, ktorý evokuje prírodné materiály. Moderný dizajn podtrhuje matné prevedenie, ktoré sa dobre kombinuje s okolitou prírodou.

Súčasné trendy v nábytku na terasu

Nábytok na terasu vyniká svojou odolnosťou, dlhou životnosťou, ale aj stabilitou. Stoličky na balkón a terasu sa vyznačujú moderným, luxusným vzhľadom a poskytujú vysoký komfort sedenia.