Aktuálne trendy v nábytku na terasu

Drevený, plastový alebo kovový nábytok na terasu? Alebo rovno hit v podobe umelého ratanu? Aký záhradný nábytok bude vašim novým spoločníkom na terase, záhrade či na balkóne?

Pri výbere nábytku na terasu, záhradu či balkón môžete staviť na rokmi preverenú klasiku v podobe zostáv stoličiek stolíku a doplnkov. Rozdiel je len v tom či bude slúžiť aj ako jedálny či len ako relaxačný nábytok.

Záhradnému nábytku tento rok vládne umelý ratan

Umelý ratanový nábytok vyniká svojou odolnosťou proti UV žiareniu a zlému počasiu. Je takmer bezúdržbový, ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou. Je vyrobený z hliníkovej konštrukcie, ktorá je omotaná umelým ratanom.

Polyratan je plastová imitácia ratanu, ktorý je odolný voči vode aj klimatickým vplyvom, je preto veľmi vhodný na vonkajšie použitie. Veľkou výhodou voči prírodnému ratanu je jeho väčšia pevnosť a dlhšia trvanlivosť a tiež sa nerozplétá. Veľmi často obsahuje UV filter. Ľahko sa čistí. Ako doplnoky sa hodia textilné podsedáky.

Kov je stále populárny

Pre prichádzajúcu sezónu zostáva trendom aj kovový nábytok. Kovový nábytok na terasu a balkón je vyrobený z odľahčených materiálov a navrhnutý ako stohovateľný, teda ľahko uskladnitelný mimo sezónu. Kovové stoličky na terasu sú vďaka povrchovej úprave odolné, nevyžadujú väčšiu údržbu, len občasné utretie vlhkou handrou.


Takmer nezničiteľný plastový nábytok

Plastový nábytok môže stáť na balkóne celý rok a na jar sa do prevádzky uvedie len tým, že sa očistí od povrchových nečistôt. Najvýznamnejšími zástupcami tejto skupiny sú plastové stoličky, ktoré sa rozšírili po celom svete a stali sa ikonou záhradného nábytku. Dnes už sú k dispozícií veľmi elegantná kolekcie z plastu, ktorý evokuje prírodné materiály. Moderný dizajn podtrhuje matné prevedenie, ktoré sa dobre kombinuje s okolitou prírodou.

Plastový nábytok na balkón a terasu je vhodnou voľbou aj pre tých, ktorí nechcú investovať veľké peniaze, napríklad kvôli tomu, že sú v prenájme. Takéto sedenie je vyrobené z odolného plastu, ktorý vydrží rôzne klimatické podmienky. Ďalšou výhodou je jeho ľahká údržba. Stačí umyť vodou s trochou čistiaceho prostriedku. Je veľmi ľahký a ľahko ho premiestnime. Jeho ľahkú možnosť ukladania na seba,  využijeme pri nepriaznivom počasí alebo skladovaní.

Súčasné trendy v nábytku na terasu

Nábytok na terasu vyniká svojou odolnosťou, dlhou životnosťou, ale aj stabilitou. Stoličky na balkón a terasu sa vyznačujú moderným, luxusným vzhľadom a poskytujú vysoký komfort sedenia.