Ako vybrať kreslo do bytu

Pri výbere kresla je dôležité premyslieť, na aké účely ho budete využívať. Či len ako dekoráciu a príležitostné miesto pre návštevy, na relaxáciu alebo napríklad na každodenné užívanie. Tieto typy kresiel sa budú od seba líšiť prevedením, veľkosťou sedáku a napríklad aj pridanými funkciami.

Kreslá majú oproti klasickým stoličkám hneď niekoľko špecifík. Pre zdravé a pohodlné sedenie by malo kreslo mať stabilný a pevný "podvozok", nastaviteľné podpierky rúk, pohodlný a primerane široký sedák a úplne nepopierateľne tiež anatomicky tvarované operadlo pre pohodlnosť vášho chrbta.

Vašej pozornosti by tiež nemalo uniknúť z akého materiálu je kreslo vyrobené. Poťahový materiál by mal byť ľahko čistiteľný a príjemný na dotyk. Avšak do takého to kresla je nutné viac investovať, ale za zdravie a pohodlie určite stojí si priplatiť. Kreslá sú často vyrábané z materiálov, ktoré vo svojich útrobách ukladajú prach a iné mikróby. Na to pozor! Vyberajte buď ľahko poťahovateľnú textíliu, z ktorej nebude poťah skĺzavať alebo rovno hypoalergénne čalúnenie.

Na čom by ste sa ale pri výbere mali naozaj zamyslieť je to, aby kreslo vašich snov dokonale spĺňalo funkciu, pri ktorej vám dopraje uvoľnenia a odpočinku. Pre osoby, ktorým robí problémy do kresla sadnúť, teda aj z neho vstať, sú určené modely so zdvihom. Zdvih zdvihne kreslo až o 42cm.

kreslo do bytu

Pohodlné kreslá do obývačky:

Moderné elegantné kreslo pre Vás interiér

čalúnené kreslo do obývačky

Pohodlné kreslo s možnosťou čalúnenia v požadovanej farbe