Vyberáme záhradný nábytok

Záhradný nábytok vyberáme podľa viacerých faktorov, z ktorých pre väčšinu bude asi najdôležitejšia cena. Ďalej by sme mali myslieť na to, kam nábytok plánujeme umiestniť. Iný zvolíme do nechránenej záhrady, iný pod pergolu alebo na zastrešenú terasu. A samozrejme je potrebné brať do úvahy materiál, na ktorom veľmi záleží.

záhradný nábytok na terasu

Záhradný nábytok z plastu

Pokiaľ hlavným kritériom pri výbere záhradného nábytku sú financie, najlepšou možnosťou bude plastový nábytok na terasu, ktorý je cenovo najvýhodnejší. Má aj svoje výhody. Záhradný nábytok z plastu je veľmi ľahký. Môžete ho jednoducho kamkoľvek premiestniť, rovnako tak ako uschovať. Veľkým plusom je jeho ľahká údržba a odolnosť voči dažďu. Bohužiaľ, k nízkej cene je priamo úmerná aj jeho trvanlivosť. Plastový nábytok do záhrady je mäkký, takže pri väčšej záťaži sa môže zlomiť. Rovnako ako u každého tovaru, aj u plastového nábytku záleží na cenovej kategórii. Ak si priplatíte, získate odolnejší a tvrdší nábytok, ktorý nevybledne počas prvej sezóny.

Drevený záhradný nábytok

Najčastejšie si ľudia do záhrad vyberajú nábytok z dreva. Záhradný nábytok z dreva je nadčasový a elegantný. Pri výbere je však dôležité dbať na druh dreva, z ktorého je záhradný nábytok vyrobený. Smrek a borovica patria k mäkkému drevu, preto nábytok nebude toľko odolný ako napríklad z buku alebo dubu.

Záhradný nábytok z umelého ratanu

Stále častejšie môžeme na záhradách vídať nábytok z umelého ratanu. Ten vyžaduje naozaj minimálnu údržbu, nevadí mu slnečné žiarenie ani voda. Umelý ratan si aj napriek striedavému počasiu zachováva rovnaký vzhľad. Nehrozia tu žiadne vyblednutia, lúpanie alebo praskanie, aké môžeme pozorovať pri plaste. Ratanový nábytok nie je potreba zbierať, len za silných mrazov sa odporúča prikryť. Výhodou je aj jeho nízka hmotnosť. Ak sa vám prieči umiestňovať na záhradu niečo "umelého", tak vedzte, že umelý ratan je plne recyklovateľný.

Nábytok na terasu, v ktorom zaslúžene odpočívame, vyberáme s ohľadom na účel, pohodlnosť a aby vydržať mnoho rokov.

Súčasné trendy záhradného nábytku

Záhradné sedenie vyniká svojou odolnosťou, dlhou životnosťou, ale aj stabilitou. Záhradný nábytok sa vyznačuje moderným, luxusným vzhľadom a poskytuje vysoký komfort pri používaní.