Kreslá - relax a zdravie pre váš chrbát

Či už vyberáte nové kreslo do obývačky alebo do vašej kancelárie, nezabúdajte, že okrem dizajnu výrobku, je tiež nutné dbať na pohodlie a predovšetkým zdravie vašej chrbtice. U sedacieho nábytku je tento aspekt obzvlášť dôležitý.

kreslá do reštaurácie
kreslá do obývačky

Výber kvalitného kresla je krôčikom k zdravšiemu životnému štýlu

Sedením dnešný človek trávi výrazne viac času ako jeho predkovia. Mnoho ľudí trávi veľkú časť dňa v kancelárii pri počítači a po príchode z práce sa vyčerpaní zrútia do kresla k televízii. Zlý životný štýl a nedostatok pohybu nám naše telo môže po čase dosť bolestivo pripomenúť. Je však jedna vec, ktorú môžeme ľahko ovplyvniť - výber vhodného kresla.

Ako sa pozná správne kreslo?

Základnou podmienkou je, aby ste sa pri sedení cítili pohodlne a uvoľnene. Kreslo by malo poskytovať oporu chrbtici a udržiavať ju v prirodzenom stave. Je teda dôležité, aby bolo stabilné, pevné a zároveň pohodlné. Sedacia plocha by nemala byť príliš mäkká.

Pri výbere rozmýšľajte o účele kresla

Na kreslo by mali byť kladené rozdielne nároky podľa toho, kam je určené, koľko času v ňom budete tráviť a akej činnosti sa pri tom budete venovať. Správne tvarované kancelárske kreslo by sa malo prispôsobovať vašim pohybom. Chrbtica sa tak udržuje prirodzene vystretá a tlak operadla vyvoláva príjemnú prácu chrbtových svalov. Kreslá do obývačky by mali byť pohodlné, ale nie "uspávacie". Napriek tomu nábytok domu má skôr relaxačnú funkciu. Kreslo môže byť mäkšie, ale napriek tomu má tvoriť oporu tela. Poťahový materiál by mal byť príjemný na dotyk.