Plastové stoličky do moderného interiéru

plastové stoličky do interiéru

Tak až sa vám bude zdať váš byt všedný a smutný, ako súčasá jeseň za oknom, nebojte sa ho oživiť akýmkoľvek novým, moderným farebným doplnkom. Čo si takto do domov pustiť veselé farby a netradičné materiály a rozsvietiť tak miestnosti v doteraz nepredstaviteľných odtieňoch?

Asi len málokto by veril tomu, že plastové stoličky môžu náš byt oživiť, rozsvietiť, a že jednoduchou výmenou stoličiek môže náš byt dostať úplne nový dizajn.

Doteraz sme sa väčšinou s klasickou plastovou stoličkou stretávali len ako súčasťou záhradného nábytku na balkónoch, terasách alebo záhradách. Ale vývoj materiálov pre výrobu nábytku ide rok čo rok dopredu a to sa týka aj výroby stoličiek. Práve na nich výrobcovia najradšej skúšajú nové materiály, farby a tvary. Nové chemické zlúčeniny, ako je napríklad polykarbonát, použité pre nové typy plastových stoličiek, priniesli neuveriteľnú čírosť, lesk, pevnosť a pružnosť.

Navyše všetky farby, ktoré sú obvyklé pre nové materiály, sú už niekoľko rokov moderné pre všetky rôzne bytové doplnky. Závesové látky, koberce, misky, vázy, prestieranie, rámy obrazov a mnoho ďalších. Ak teda použijete polykarbonátové alebo metakrylátové farebné "kúsky" na sedenie, máte zaujímavú šancu prepojiť nábytok s ostatnými doplnkami.

Plastové stoličky sú navrhnuté dizajnérom zhodne ako drevené, avšak tu už súlad v postupe výroby končí. Dizajn sa následne prenáša do počítača, kde sa tvary optimalizujú podľa ľudskej anatómie tak, aby bolo dosiahnuté maximálne možného pohodlia pri sedení. 

Ďalšia výhoda moderných plastových stoličiek

Keď zistíte, že je vám stôl malý, že potrebujete väčší, že nepotrebujete stoličky 4, ale 6, môžete byť pokojní. Na rozdiel od drevenej stoličky sa totiž nemusíte obávať, že doobjednané kusy budú mať trochu iný tvar alebo farbu. Forma je stále rovnaká a stálofarebná čiže odolnosť týchto materiálov proti slnečnému žiareniu je neporovnateľne vyššia ako u drevenej morenej stoličky.

Môžete vyberať z množstva tvarov 

od strohých geometrických až po oblé a určite vás plastové stoličky zaujmú svojou sviežou farebnosťou. Ale snáď najviac si vás plastové stoličky zaujmú tým, ako sú jedinečné vo svojich kombináciách. Sú vhodné nielen do moderných interiérov, interiérov retro, ale vhodne zvolené aj do interiérov klasických.

Plastové stoličky sa v poslednej dobe stali moderným interiérovým doplnkom. Stoličky majú plastový podsedák alebo opierku chrbta alebo tu nájdete celoplastové stoličky v mnohých farebných a dizajnových prevedeniach. Vyberte si z ponuky moderných dizajnových plastových stoličiek - jedálenské, alebo do izby.

Vyberáme obľúbené plastové stoličky z našej ponuky: