Ako vybrať kvalitnú kancelársku stoličku k PC

Či už uvažujete o kúpe kancelárskeho kresla pre občasné využitie alebo hernú či ergonomickú kancelársku stoličku k PC určenú pre niekoľkohodinové sedenie, radi vám s výberom pomôžeme. Správne zvolený model vás môže nielen zbaviť bolesti chrbta, ale zároveň zvýši efektivitu vašej práce.

Stolička k pc

Je možné sedieť zdravo?

Hneď na úvod by sme si mali povedať, že úplne zdravé sedenie neexistuje. Pretože dlhodobé sedenie jednoducho nie je pre človeka prirodzené. Ak sedením trávite viac hodín denne, nemáte dostatok kvalitného pohybu alebo trpíte bolesťami chrbta, určite uvažujte nad kúpou kvalitnej stoličky k pc.

Dôležité je si uvedomiť, že pri sedení sú medzistavcové platničky vystavené tlaku, ktorý je dvakrát tak veľký ako pri státí. Vznik zdravotných problémov je teda len otázkou času. Kvalitná stolička však pomáha týmto negatívnym vplyvom predchádzať, čím okrem iného minimalizuje únavu, a zvyšuje tak pracovný výkon.

Kancelárske kreslá

Tento typ sedenia na prvý pohľad zaujme mohutnejším prevedením a štýlovým dizajnom. Obstaranie kancelárskeho kresla je preto skôr otázkou vkusu, keďže ide o kus nábytku, ktorý by mal byť luxusnou a reprezentatívnou súčasťou interiéru. V súčastnosti ho preto nájdete v domácich aj firemných priestoroch, kanceláriách a pod. Kreslo je však vhodné iba pre občasné využitie a rozhodne sa nehodí pre celodenné sedenie.

Kancelárske stoličky

Kancelárske stoličky mávajú zvyčajne dobrú ergonómiu (podporujú správne držanie tela), vďaka čomu sú vhodné pre dlhodobé sedenie (okolo 8 hodín denne). Hodia sa do domácností aj kancelárií - jednoducho všade tam, kde už kreslo nestačí.