Kreslo do obývačky

Vedeli ste, že kreslá sa prvýkrát objavili už v domácnostiach zámožných starovekých Egypťanov? Po mnoho ďalších storočí boli predovšetkým symbolom luxusu a často slúžili skôr na okrasu ako ku skutočnému sedeniu. V dnešnej dobe sa už kreslá do obývačky stali bežnou súčasťou takmer všetkých domácností. Očakávame od nich maximálne pohodlie, štýlový dizajn, príjemne spracované čalúnenie a tiež dlhú životnosť.

Kreslo do obývačky by malo byť mäkké, ale zároveň by malo poskytovať pevnú oporu. V príliš tvrdom kresle asi nevydržíte dlho sedieť, v príliš mäkkom kresle si naopak budete pripadať "utopene" a zle sa vám z neho bude vstávať. Dôležitá je tiež správna výška kresla-ideálne je, keď nohy pri sedení zvierajú pravý uhol. Sedacia plocha by mala mať rozmery približne 45x45 cm, teda asi o polovicu viac, ako je plocha bežnej stoličky.

Záleží na vašej osobnej preferencii, či si vyberiete kreslo s vysokou alebo nízkou opornou časťou. Ak sa často pozeráte na televíziu alebo čítate, potom je vhodné dať prednosť vysokému kreslu s nejakým druhom podpery v oblasti krku. Nízke kreslá sa dobre hodia k rozhovorom s priateľmi, počítajte ale s tým, že nie sú určené pre každodennú relaxáciu. Pre pohodlnejšie sedenie odporúčame voliť kresla s opierkami, ktoré vám zabezpečia, že sa budete cítiť odľahčenejšie a zároveň sa vám bude lepšie vstávať.

Otestovanie kresla do obývačky

Pri nákupe kresla do obývačky sa určite oplatí, aby ste si ho najprv otestovali. Skúste si do neho sadnúť aspoň na 15 minút a venujte pozornosť tomu, koľkokrát ste cítili potrebu zmeniť pozíciu. Ak vydržíte bez problémov sedieť aspoň po dobu 10 minút, potom kreslo zodpovedá vašej telesnej konštitúcii. V opačnom prípade sa radšej skúste poobzerať po nejakom inom modeli.