Záhradné sedenie z umelého ratanu

Záhradné sedenie z umelého ratanu

Záhradné sedenie radíme k nábytku, ktorý by mal vydržať čo najdlhšie - pokiaľ možno niekoľko rokov - a zároveň pri tom nestratil na kráse a funkčnosti.

Umelý ratan predstavuje vo výrobe záhradného nábytku horúci trend, pretože je veľmi obľúbený pre svoju ľahkosť a eleganciu, ktorá sa spája s vysokou stabilitou a mimoriadnou odolnosťou.

Umelý ratan je vysoko odolný

Záhradné sedenie z umelého ratanu môžete bez obáv umiestniť do záhrady či na terasu. S výnimkou občasného očistenia žiadna ďalšia údržba nie je potrebná. Umelý ratan sa neolupuje, ani nepraská, a všeobecne veľmi dobre znáša faktory počasia, ktoré by prírodný ratan mohli poškodiť. Okrem atraktívneho vzhľadu patrí k jeho prednostiam veľmi nízka hmotnosť, dlhá životnosť a - ako už bolo povedané - takmer nulové nároky na údržbu.

Ako sa o sedenie starať?

Výhodou umelého ratanu sú minimálne požiadavky na údržbu. Tento nábytok by nemal byť vystavovaný teplotám nad 40 ° C a v zime teplotám pod 0 ° C.

Čas od času, v závislosti na čistote prostredia, v ktorom je sedenie umiestnené, ho iba umyte vlažnou mydlovou vodou. Nízke nároky na údržbu patria k hlavným dôvodom, prečo vám sedenie z umelého ratanu môžeme vrelo odporučiť.

Ratanové záhradné stoličky a kreslá je vhodné kombinovať so záhradnými stolmi a stolíkmi z ratanu. Hodia sa však nielen do záhrady, na terasu či balkón, ale aj do interiéru, ktorému dodajú príjemnú a pohodovú atmosféru.