Moderný konferenčný stolík

Snáď žiadny interiérový kus nábytku nemôže byť tak tvarovo flexibilný a rôznorodý, ako práve konferenčný stolík. Napriek tomu, že sa jedná o rozmerovo malý kus nábytku, dokáže významnou mierou ovplyvniť celkové vyznenie interiéru danej miestnosti. Z jeho výberu sa dá pomerne dobre vycítiť, k akému štýlu jeho majitelia inklinujú. 

Konferenčné a príručné stolíky patria k základnému vybaveniu interiéru. A je jedno, ako máme veľký dom alebo malý byt. Každú chvíľu si totiž potrebujeme na stolík položiť kávu, hrnček čaju, ale aj knižku, misku s ovocím, vázu, sviečku.

Konferenčné stolíky sú doslova hlavnými nábytkovými kusmi v obytných miestnostiach po celom svete. Slúžia ako odkladné miesto pre nápoje, občerstvenie, knihy a ďalšie predmety, ktoré potrebujete mať v blízkosti. Zároveň sú to tiež veľmi dekoračné interiérové ​​prvky bytového dizajnu.

Konferenčné stolíky nemusíme doslovne používať na podávanie kávy alebo čaju. Dajú sa využiť aj ako dekorácia v interiéri. S prehľadom nahradia nočné alebo toaletné stolíky alebo poličky.

Najčastejšie materiály 

Drevo je klasika. Konferenčné stolíky z masívu ohromujú dlhou životnosťou, stabilitou, jedinečnou vôňou dreva a živice. Dobre vyniknú v otvorených a priestranných interiéroch. Hodia sa hlavne do domu zariadeného vo vidieckom štýle alebo do bytu, kde prevláda drevo.

Obľúbený je laminát. Pomerne žiadané sú stolíky z laminátu a drevotriesky, pretože si môžeme vyberať z nekonečnej rady farebných odtieňov.

moderný konferenčný stolík

Vzhľad konferenčných stolíkov podlieha móde 

Konferenčné stolíky, rovnako ako nábytok, kopírujú aktuálne módne trendy. Obmieňajú sa hlavne tvary a farby. V praxi sa osvedčil najmä štvorec alebo obdĺžnik. Okrúhly konferenčný stolík už vyžaduje väčší priestor. Alternatívou okrúhlych konferenčných stolíkov sú stolíky oválne, ktoré v priestore ľahšie umiestnime.

U nás nájdete: 

Dyhovaný konferenčný stolík s odkladacím priestorom do interiéru

Konferenčný stolík z laminovaného materiálu vhodný do interiéru