Skladacie a stohovateľné stoličky do malých priestorov

Obmedzený úložný priestor je jedným z hlavných problémov, ktorý riešime ak máme malý byt. Preto je potrebné pre každý kus nábytku nájsť to pravé miesto. Ak neviete, kam so stoličkami, alebo naopak vám pri väčšej návšteve stoličky chýbajú, sú skladacie a stohovateľné stoličky dobré riešenie.

Na výber máte množstvo materiálov, farieb i tvarov. Skladacie stoličky sa dajú podľa potreby schovať do skrine, do rohu miestnosti alebo napríklad zavesiť na stenu. Stohovateľné stoličky zase ľahko poskladáte na seba, napr. Päť stohovateľných stoličiek zaberie v priestore plochu len jednej stoličky.

Máme z čoho vyberať

Materiály, ktoré sa hodia na výrobu stoličiek do malého bytu, je niekoľko. V zásade sa jedná o plast, drevo, polypropylén, tkaninu a prípadne kov. Cieľom dizajnérov je navrhnúť stoličku, s ktorou sa ľahko manipuluje, ktorej skladací mechanizmus je čo najodolnejší proti poškodeniu a v prípade stohovateľnej stoličky, aby vážila čo najmenej.

Stohovateľné alebo skladacie stoličky

Stohovateľné stoličky sú veľmi obľúbené hlavne v plastovom prevedení. Sú ľahké a vo viacerých farebných kombináciách. Do malých bytov sa ideálne hodia a skvelo oživia interiér.

Skladacie stoličky majú viacero podôb, od klasických drevených, ktoré poznáme z kúpalísk, po moderné plastové. Plast sa užíva predovšetkým na sedák a operadlo, podnož je vo väčšine prípadov stále z kovu.

skladacia stolička zelená