Posedenie na balkón inšpirácie nábytku

Raňajkovať vonku alebo si po príchode z práce na slniečku vypiť kávu? Relax na čerstvom vzduchu si môžete dopriať, aj keď bývate v byte s malým balkónom. Kúpte pár kúskov nového, štýlového nábytku ako sedenie na balkón a letná sezóna môže začať. Inšpiráciu nájdete v galérii.

Vyberte taký nábytok, ktorý bude ladiť s vaším štýlom. Okrem vzhľadu sa ale zamerajte aj na materiál a na vykonanie, aby vám nábytok vydržal niekoľko rokov.

Aby sedenie vydržalo nepriazeň počasia

Aj keď sú balkóny čiastočne zastrešené, rovnako na ne počas roka prší, sneží alebo svieti slnko. Nábytok by tak mal niečo vydržať, a preto sa zamerajte na materiál, z ktorého je vyrobený. Vhodným materiálom je napríklad hliník, drevo alebo napríklad polyratan. Odolajú vlhkosti, nemení farbu pod priamymi slnečnými lúčmi a ľahko sa udržujú.

Polyratan - moderný zázrak

Polyratan patrí k moderným materiálom, ktoré sa pri výrobe nábytku presadzujú. Ide totiž o materiál šetrný k životnému prostrediu a plne recyklovateľný. Je tiež extrémne trvanlivý a odolný proti všetkým nepriaznivým vplyvom počasia.

Nezabúdajte na pohodlie

Pri robení nábytku na balkón hľaďte aj na vykonanie polstrovanie, ak nábytok nejaké má. Ak nechcete pred každým dažďom behať a vankúše žať, malo by byť odolné a najlepšie rýchloschnúci.