Jedálenský set pre malé aj veľké priestory

Chcete svoju rodinu naučiť spoločnému stolovaniu? Začať by ste mali nábytkom. Zariaďte svoj jedálenský kút tak, aby sa priamo ponúkal k rodinnému posedeniu. Štýlové jedálenské sety čiže stôl a stoličky sa nájdu pre malé aj väčšie priestory.

Jedálenský set pre malé aj veľké priestory

K príjemným raňajkám, obedu s rodinou alebo k večeri v spoločnosti priateľov potrebujete primeraný jedálenský set a ideálne priestrannú jedáleň. Taká miestnosť ale vo väčšine domácností chýba a je potrebné sa uspokojiť s jedálenským kútom v kuchyni alebo v obývačke. Aj malý alebo väčší priestor pre stolovanie si môžete zariadiť zaujímavo, stačí vybrať správny jedálenský nábytok.

K príjemnému posedeniu môže dopomôcť aj sklenený stôl. Sklo v priestore pôsobí vzdušným dojmom, takže ani stiesneným priestorom neubudne nič na kráse. S neutrálnou farbou mliečneho skla môžete kombinovať akékoľvek materiály a odtiene stoličiek a nemusíte sa báť, či zapadne k existujúcemu vybavenie domácnosti.

Okrúhly stôl vždy evokuje pocit spolupatričnosti. K okrúhlemu stolu tiež v prípade potreby pridáte viac stoličiek.

Žijete v garsónke alebo vaša kuchyňa príliš malá? V takom prípade veľa miesta pre priestrannú jedáleň nevyčaruje, ale riešenie sa nájde. Hovorí sa mu sklápací stôl. Jednoducho ho pripravíte k stolovaniu len chvíľu pred podávaním jedla. Počas dňa, kedy je nevyužitý, zostane priklopený k stene.