Zariadenie jedálne

V jedálni sa stretáva celá rodina a práve preto by mala byť miestom harmónie a pokoja, miestom, ktoré bude nielen funkčné, ale aj estetické. Docieliť to môžete výberom vhodného jedálenského nábytku, ale aj doplnkov. Tie by mali vkusne dopĺňať nábytok v miestnosti a vytvoriť z jedálne jeden celok, kde sa budete vy a vaši blízki dobre cítiť.

Ako vybrať nábytok do jedálne?Tým najdôležitejším prvkom v jedálni je samozrejme stôl a zásadným je jeho tvar. Do menších miestností si vyberajte skôr jedálenské stoly obdĺžnikové a štvorcové. Okrúhle sú síce pekné na pohľad, toľko miesta na stolovanie ale neponúkajú a zaberajú dosť miesta.

A čo jedálenské stoličky?


Pokiaľ si vyberiete jedálenský stôl, druhým krokom pri zariadení jedálne je výber jedálenských stoličiek. Tie by ste mali vyberať najmä podľa vybraného jedálenského stola. Kožené a drevené stoličky je jednoduché vyčistiť a udržiavať, drevené stoličky zas vo väčšine prípadov viac ladia so stolom. Vyberajte tiež jedálenské stoličky, ktoré budú dizajnové, nezaberú veľa miesta a budú pohodlné.

Jedálenské sety pre kompletné zariadenie jedálne z našej predajne nábytku Stoličky Stoly