Kancelárske stoličky v domácnosti

Kancelársky nábytok a stoličky sú v mysliach ľudí automaticky zafixované s kanceláriou a prácou, lenže rovnako tak sú dnes štandardnou súčasťou každej domácnosti.

Ak máte školopovinné deti, určite majú v detskej izbe pracovnom stôl a stoličku pre písanie domácich úloh a učenia. Veľa rodičov tento priestor v detskej izbe podceňuje a neprikladá mu patričnú dôležitosť. A pritom je to miesto, kde sa mnoho detí zdržuje až príliš často, najmä ak majú na stole aj počítač s hrami. Niekoľkohodinový maratón vysedávanie pred PC teda nie je žiadnou výnimkou.

kancelárske stoličky

 

Čo sa týka kancelárskeho stola, na ten sa veľký dôraz klásť nemusí. Ak má dostatočný pracovný priestor a dieťaťu vyhovuje, nie je potrebné do neho investovať veľa peňazí. Na čo je ale treba sa zamerať sú kancelárske stoličky a ich kvalita. A to teraz nehovoríme len o detskej izbe, ale o celom byte / dome, pretože tak ako deti, aj my dospelí doma na stoličke pred počítačom vysedávame dosť často. A tak ako deti, aj my si môžeme výrazne ovplyvniť zdravotný stav tým, na akej kancelárskej stoličke sedíme.

Deti sú však v tomto smere oveľa citlivejšie, pretože sú stále vo vývoji, ich telo a chrbtica sa formujú, no a to, ako sa budú formovať, ovplyvňujú vo veľkej miere aj stoličky, na ktorej trávia väčšinu času doma.

Ide skôr o to, aby podporovala správne držanie detského tela, aby bola pohodlne nastaviteľná a človek sa na nej cítil komfortne. Ak teda kupujete stoličku pre svoje dieťa, vezmite ho so sebou a nechajte ho otestovať rôzne modely predtým, než sa pre konkrétnu stoličku rozhodnote. Veď ide hlavne o zdravie vášho dieťaťa. Pamätajte tiež na to, že takáto stolička sa nekupuje na rok či dva, ale na dlhšie obdobie a pravdepodobne bude vaše dieťa sprevádzať počas celého štúdia, čo je o dôvod viac, prečo do nej investovať viac.

Vyberáme obľúbené kancelárske stoličky z našej ponuky: