Jedálenské stoly ktoré v kuchyni vyniknú

Či už máte malú jedáleň, ktorá je súčasťou kuchyne, alebo obrovskú jedáleň v samostatnom priestore, venujte zvláštnu pozornosť výberu jedálenského stola a stoličiek

Jedálenské stoly ktoré v kuchyni vyniknú

Výber jedálenského stola s ohľadom na ergonómiu

Ak sa vám pri jedálenskom stole bude zle sedieť, akokoľvek krásne prevedenie vám bude na nič. Preto sa pri výbere jedálenského stola zamerajte na dodržanie základných pravidiel ergonómie tak, aby sa vám pri ňom dobre sedelo. Pre pohodlné stravovanie väčšieho počtu osôb je dôležité zvoliť vhodné rozmery. Pre 4 stravníkov si vystačíte so stolom o rozmere 140x80 cm, ak má však pri ňom sedieť až 6 osôb, zaobstarajte si väčší s dĺžkou strany 160 alebo 180 cm. Čím väčší stôl môžete do priestoru jedálne umiestniť, tým lepšie.

Do jedální sa najčastejšie umiestňujú stoly obdĺžnikového tvaru. Výnimkou nie sú ani okrúhle alebo oválne stoly, tie však zaberajú viac miesta, než sa na prvý pohľad zdá. Ak kupujete jedálenský stôl do veľmi malého priestoru, uprednostnite skôr menší obdĺžnikový alebo štvorcový stôl pred okrúhlym.

Drevené stoly do kuchyne sú veľkým trendom

Mnohí si uvedomujú, že jedálenský stôl je výrazným kusom nábytku, a tak hľadajú nevšedné varianty, ktoré v priestore vyniknú. Skvelým príkladom sú stoly z masívu, ktorý dokáže obyčajný jedálenský stôl premeniť v dizajnový kúsok.

Stoly do kuchyne z rôznych materiálov a dizajnových prevedení, pre veľké aj malé kuchyne z našej predajne nábytku Stoličky Stoly: