Konferenčný stolík vyberajte podľa sedačky

moderný konferenčný stolík do obývačky

Neopakujte chyby ostatných a vyberte si konferenčný stolík tak, aby vám dobre slúžil. V tom to totiž celé spočíva!

K čomu slúži konferenčný stolík?

Tento druh nábytku má špeciálne určenie. Používa sa vlastne len na odkladanie vecí, či už treba časopisov alebo šálky kávy. V našich krajoch neslúži ku stolovaniu.

U nás sa drží tradície sedacích súprav a sedačiek. Konferenčný stolík je teda nízky vlastne len preto, aby ste na seba všetci videli.

Keďže konferenčné stolíky sú využívané na odkladanie, všetkých drobností, ktoré chceme mať po ruke, mala by tomu zodpovedať aj jeho plocha hornej dosky. Najčastejšie naň odkladáme, časopis, knihu, diaľkové ovládače nejaké to pohostenie. Ale nič sa nemá preháňať, takže ani veľkosť plochy konferenčného stolíka by nemala byť v priemere väčšia ako 75 cm.

Aké sú trendy? Poznáte "nízke" konferenčné stolíky?

Modernému štýlu bývania zodpovedajú konferenčné stolíky, pre ktoré sa vžilo označenie "nízky" stolík. Výška jeho odkladacej plochy je len niekoľko centimetrov nad podlahou a nie je výnimkou, keď na zemi priamo ležia, a nemá teda vôbec žiadne nohy. Nízke stolíky jasne odkazujú na japonský štýl stolovania. Jedná sa o veľmi trendy a neformálny typ stolíka, ktorý je vhodný do väčších otvorených priestorov s horizontálnymi líniami.

konferenčný stolík do obývačky