Vyberáme kuchynský stôl

Kuchynský stôl stále patrí k základným pilierom domácnosti. Aký vybrať, aby neprekážal, a pritom sa u neho všetci pohodlne najedli?

Vyberáme kuchynský stôlJedálenské stoly pre veľké aj malé kuchyne z našej predajne nábytku Stoličky Stoly:Aký kuchynský stôl je v súčasnosti IN?

Stále sa vyrábajú stoly rozkladacie, ktoré poskytnú priestor pre viac ľudí len v prípade potreby. Budú sa hodiť rodinám, ktorým by veľký kuchynský stôl pri bežnej prevádzke zavadzal. V každom prípade musíme myslieť na to, že po rozložení stola a usadení hostí musí zostať najmenej z jednej strany priestor o šírke aspoň 80 cm na prechádzanie.


Okrúhly stôl do kuchyne

Pokiaľ ide o okrúhle stoly do kuchyne, ich minimálny priemer pre 4 osoby by mal byť 100-110 cm. Okrúhly stôl vyzerá veľmi štýlovo, ale musíme mať na neho viac priestoru. So stoličkami v prevádzke zaberie najmenej 2x2 metre, a ešte potrebujeme miesto na priechod okolo.

Kuchynský stôl do malých priestorov

Skromnejšie bude stolovanie v garsónkach, kde žije len jedna osoba alebo pár. Typický stôl pre dve osoby bude mať rozmer 80x80 cm. Nedostatok miesta sa dá riešiť stolíkom sklápacím, prípadne aj barovým pultom, ktorý oddeľuje kuchynský kút od ostatného priestoru bytu.