Jedálenský stôl a stoličky do kuchyne

K potrebnému vybaveniu kuchyne patrí jedálenský stôl a stoličky. Nepodceňujte ich výber. Aj vďaka nim si jedlo vo svojej vlastnej kuchyni naozaj vychutnáte.

jedálenský stôl - kov, sklo

Jedálenské stoly do kuchyne - prevedenie drevo a kov-sklo

Praktickou voľbou do kuchyne je rozkladací stôl

Skvelým riešením nielen pre väčšie aj menšie kuchyne sú rozkladacie stoly. Možnosti rozkladania sú u týchto stolov rôzne - niektoré majú špeciálny výsuvný alebo rozkladací systém priamo vnútri, iné sú dodávané samostatné prídavné dosky, ktoré jednoducho umiestnite do stredu alebo na okraji. Kúpou rozkladacieho stolu tak vlastne získate dva kuchynské stoly v jednom - štvorcový kuchynský stôl sa po rozložení mení na obdĺžnikový a okrúhly stôl na oválny. 

Stoly do kuchyne v kombinácii drevo + sklo predstavujú moderné riešenie vášho stolovania. Tieto stoly sú väčšinou vyrobené z luxusného dreva farbeného do rôznych odtieňov. Do dosky stola je potom vložené sklo, čo stolu dodáva moderný dizajn a lesk. Sklo môže byť u rôznych typov stolov rôzne - dymové, číre, mliečne alebo pieskované.

Stôl nesmie byť príliš malý

Ako veľký stôl do kuchyne potrebujete? Mali by sa k nemu pohodlne zmestiť všetci členovia rodiny, ale počítajte ešte s nejakým tým miestom navyše, ak máte v kuchyni dostatok priestoru. Každý by mal mať okolo seba dosť miesta, aby sa pohodlne a v pokoji najedol

Chcete kuchynský stôl zo skla či z dreva?

Moderné stoly do kuchyne sa pýšia čistým dizajnom a nadčasovými materiálmi. Obľúbené je číre sklo, masívne drevo, kov a ich kombinácie. Materiál, farba a samotná povrchová úprava by mali vždy vychádzať zo štýlu jedálne, aby s ňou ladili.

Čo sa týka materiálu, záleží na vašich predstavách a na tom, ako je zariadený zvyšok kuchyne. Môžete mať drevený stôl aj stoličky. V tom prípade je ale potrebné farbu dreva zladiť s kuchynskou linkou či podlahou. Sklenený stôl by sa zase mohol rýchlo poškriabať a bude potrebné ho často leštiť. Zoženiete rôzne tvary kuchynských stolov - okrem hranatého napríklad aj guľatý či oválny.

Do klasicky zariadených interiérov sa najviac hodí stôl drevený. V našej ponuke môžete nájsť aj stoly do kuchyne kovové či oceľové. Tieto typy stolov vyvolávajú pocit voľnosti, slobody a sú veľmi osobité. Tiež musíte myslieť na funkčnosť stola. Ak máte malé deti, sklenený stôl nie je najlepšou voľbou. Lepšie bude slúžiť drevený stôl, ktorý je silný a trvalý, alebo plastový stôl  ktorý je veľmi jednoduchý na údržbu.

Stoly do malej kuchyne 

Máte malý byt alebo obývaciu izbu spojenú s kuchynským kútom a myslíte si, že sa vám snáď domov stôl a stoličky ani nezmestia? Nebojte sa, okrem masívnych stolov do jedálne naša spoločnosť ponúka aj jedálenské stoly rozkladacie alebo stoly do kuchyne v menších rozmeroch.

Vyberte si z mnohých typov stoličiek

A čo stoličky ku kuchynskému stolu? Mali by byť pohodlné a umožňovať vzpriamené sedenie. Kvôli príliš vysokým stoličkám by ste sa nad stolom zbytočne hrbili. Čo sa týka materiálu, máte na výber z rôznych variantov.

Klasikou sú drevené stoličky do kuchyne, do moderného interiéru sa ale budú hodiť aj tie plastové stoličky so zaujímavým dizajnom. A čo napríklad kovové stoličky potiahnuté umelou kožou? Máte z čoho vyberať. Platí ale, že  stoličky by sa mali štýlovo hodiť k jedálenskému stolu.

Barové stoličky do kuchyne

Vzhľadom k rôznym moderným realizáciám je aj kuchyňa miestom stretávania, čo umožňujú napríklad moderné barové pulty. Aby bol však daný pult skutočne kompletný, je potrebné, aby boli jeho súčasťou aj barové stoličky.

Novinky - drevené stoličky do kuchyne

Máme pre vás aj čalúnené drevené stoličky do kuchyne v rôznych farbách. Sú vyrobené z masívneho tvrdého dreva, vďaka ktorému majú tak skvelé vlastnosti, medzi ktoré patrí predovšetkým odolnosť.

Nevyhnutnou súčasťou každej jedálenské zostavy sú mimo stôl tiež jedálenské stoličky do kuchyne.

Novinky 2015