Dizajnové stoličky do každého interiéru

Bez drobného sedacieho nábytku, aké sú práve stoličky, by sme sa určite pohodlne nenajedli, nemali by sme kam usadiť návštevu a rozhodne by sa nám aj doma horšie pracovalo.

dizajnové kovové jedálenské stoličky

Stolička je takisto tým nejtvárnějším kusom nábytku, ktorý môže modernému nábytkovému dizajnérovi vôbec prísť pod ruky. Sortiment farieb, tvarov i materiálov je takmer neobmedzený a kreativite sa tu preto medze nekladú. Aj bežný spotrebiteľ má teda z čoho vyberať. Stoličky hranaté, okrúhle, čalúnené aj kovové, dizajnové alebo klasické.

Luxusné stoličky

Ak zájdeme medzi luxusnejšie druhy stoličiek, kde môžu byť konštrukcie vyrobené napríklad z odľahčenej ocele s alumíniovou povrchovou úpravou s antikoróznymi vlastnosťami alebo z exotických drevín, budeme už takmer môcť hovoriť skôr o kreslách, než o stoličkách.

Dizajnové stoličky

U väčšiny typov a dizajnov moderných stoličiek sú podpierky rúk praktickou súčasťou. Často ich však nenájdeme, ako súčasť jedálenských stoličiek, kde by uberali priestor okolo stola a sťažovali pohyb. Obvykle bývajú z rovnakého materiálu ako zvyšok stoličky, prípadne s ním sú vhodne skombinované tak, aby nenarušovali dizajnový koncept celej stoličky.