Barové stoličky do kaviarní a reštaurácií

Výber barovej stoličky prispôsobte charakteru prostredia, do ktorého ju vyberáte. Iné nároky budete mať na barovú stoličku vo frekventovaných prevádzkach, iné na stoličky, ktoré budú slúžiť len pre občasné posedenie. Barová stolička by mala byť predovšetkým funkčná, vyrobená z kvalitných materiálov a dizajnovo zodpovedať zariadeniu miestnosti.

Barové stoličky do kaviarní a reštaurácií

V prípade dlhšieho sedenia je vhodné siahnuť po barových stoličkách s čalúneným sedákom. O pohodlie pri sedení vašich hostí v reštaurácii, bare či hotelových priestoroch sa postará aj operadlo a opierky rúk. V prípade, že je barová stolička skôr dizajnovým doplnkom a sedieť sa na nej bude len občas, môžete pokojne siahnuť po plastovom prevedení.

Výrobný materiál by mal zodpovedať charakteru priestoru. Najčastejším výrobným materiálom je drevo, plast a kov. Obľúbené sú aj kombinácie týchto materiálov. Drevo je symbolom tradície a nábytku prepožičiava nadčasovosť. Celoplastové barové stoličky alebo stolička s prvkami z plastu zaujme predovšetkým rôznym farebným prevedením a tvarovým spracovaním. Kovové stoličky sú obľúbené pre svoju odolnosť a zároveň jednoduchú eleganciu.

Pri výbere barových stoličiek nezabudnite brať do úvahy tiež nároky na údržbu. Koženkové a kožené barové stoličky sú jednoduché na údržbu a ľahko sa z nich odstránia nečistoty po jedle či pití. Látkový poťah je príjemný na dotyk, ale jeho údržba je náročnejšia. Najjednoduchšiu údržbu ponúka plastový materiál, ktorý spravidla stačí utrieť vlhkou utierkou.