Barové stoličky do vašej kuchyne

Barové stoličky do vašej kuchyne

Barové stoličky a pult nemusia byť len elegantným nadštandardom alebo doplnkom. Veľmi dobre vám môžu pomôcť vyriešiť problém s nedostatkom miesta v malých kuchyniach.

Zvodné krivky vysokých barových stoličiek už dávno nie sú len nedosiahnuteľnou dekoráciou katalógových kuchýň. Skvelo vyzerajú, výborne sa v nich sedí a dokonale sa hodia do ktorejkoľvek kuchyne. Nech už potrebujete vytvoriť ďalšie sedenie niekde bokom, alebo sa potýkate s malými priestormi vašej kuchyne, barové stoličky sú ideálnym riešením.

Trend súčasnej doby - plastové barové stoličky

plastová barová stolička

Trendom poslednej doby sú najmä celoplastové barové stoličky do kuchyne, ktoré výborne zapadajú do vysoko moderných interiérov. Pri výbere barovej stoličky do kuchyne je ale potrebné zohľadniť iné bytové zariadenie. Pre klasické interiéry je vhodnejšia taká barová stolička do kuchyne, ktorá toľko nepodlieha módnym trendom. Z tohto dôvodu je veľmi obľúbená barová stolička do kuchyne vyrobená z kombinácie kovu a dreva, so sedacou časťou polstrovanou praktickou kožou. Menej finančne náročným variantom je kombinácia kovu a drevotriesky, prípadne kovu, drevotriesky a plastu.

Ako vybrať tú správnu 

Pri výbere barovej stoličky do kuchyne nesmieme zabúdať, že hoci sa jedná o veľmi pekný doplnok, jedná sa predovšetkým o sedací nábytok. Stolička by mala byť ergonomicky správne tvarovaná a pohodlná. Pri nákupe myslite na to, že štandardná výška sedadla barovej stoličky je 75cm (v niektorých prípadoch 65cm). Aby sedenie na nej bolo čo najpohodlnejšie, mala by stáť pri pulte vysokom do 110cm.

Barové stoličky do kuchyne si v dnešnej dobe vydobyli dôležitú úlohu medzi interiérovým vybavením. A je až prekvapujúce, akého zaujímavého efektu je možné dosiahnuť správnym výberom niekoľkých rôznych typov barovej stoličky. Citlivo vybrané zdanlivo rôznorodé kúsky dokážu totiž váš byt pretvoriť v nesmierne zaujímavý a skutočne originálny priestor.

Základné rozdelenie

Či už je vaša kuchyňa zariadená v akomkoľvek štýle, určite do nej nájdete aj barové stoličky s vhodným dizajnom. Pozrime sa na ich základné rozdelenie podľa použitých materiálov:

Drevené barové stoličky - patria ku klasike. Predsa medzi nimi vyberiete rad modelov s moderným dizajnom. Existujú ako celodrevené tak čalúnené. Látkové, kožené alebo koženkové poťahy pomôžu dokonale doladiť vzhľad vašej kuchyne.

Kovové barové stoličky - bývajú doplnené dreveným, plastovým alebo čalúneným sedákom. Majú veľmi atraktívny a moderný vzhľad. Ponúka veľké množstvo konštrukčných i farebných kombinácií. Praktickým variantom sú barové stoličky otočné, ktorých veľkou výhodou je aj výšková nastaviteľnosť.

Plastové barové stoličky - poskytujú najväčší výber tvarov a dizajnov. Plasty sa totiž zo všetkých menovaných materiálov najľahšie tvarujú. Ako je známe plasty sú tiež veľmi príjemným materiálom z hľadiska ľahkého udržiavania. Aj bez čalúnenia sa v plastových sedákoch sedí pohodlne.

Barové stoličky do kuchyne od Stoličky Stoly

Barové stoličky, moderné barové stoličky sú vhodné hlavne do modernej kuchyne či baru. Výhodou je nenáročná údržba, pohodlné sedenie a originálny dizajn. Barové stoličky do kuchyne ponúkame v kombinácii kov s drevom či s plastom aj s čalúnením.

Ďalším plusom barovej stoličky do kuchyne je možnosť výškového nastavenia stoličky pomocou piestu. Konštrukcia barovej stoličky do kuchyne je vyrobená z kovu a sedák stoličky je vyrobený z plastu alebo z koženky.

Barové stoličky do vašej kuchyne


Kuchynské barové stoličky nadchnú vás aj vašu návštevu. Jedná sa o veľmi kvalitne spracované barové stoličky. Vyberať môžete z niekoľkých variantov, ktoré sa líšia typom materiálu alebo farebným prevedením. Navštívte našu ponuku barových stoličiek a vyberte tú pravú do vašej kuchyne.

Barové stoličky do kuchyne sú dnes moderným, elegantným a často nevyhnutným prvkom nových kuchýň. A to aj preto, že kuchyne sú prepájané s ostatným priestorom, a práve barová stolička umožní, ako si k vám môžu prisadnúť vaši hostia.