Barové stoličky u vás doma

barové stoličky do kuchyne

Rastúci trend barových stoličiek v domácnosti ide ruka v ruke s novými kuchynskými linkami, ktorých súčasťou býva práve barový pult. Bar tak dávno nie je len záležitosťou reštaurácií alebo krčiem, môžete si ho v kľude zaobstarať aj k vám domov.

Barová stolička je zaujímavým prvkom vo vašom byte. Rozhodne zaujme každú návštevu. Výhoda baru pri kuchynskej linky je jasná. V prípade, že vám príde návšteva skôr a vy nemáte ešte všetko pripravené, môžete ju posadiť na barové stoličky k vášmu baru a v poriadku si všetko pripraviť. Nemusíte ich nechať čakať v obývacej izbe samotnej, takáto situácia je nepríjemná pre obe strany a vy navyše ponáhľate s dokončením všetkých detailov, preto sa výsledný efekt nemusí vždy dostaviť. Bar sa tak stáva hneď po jedálenskom stole ďalším dôležitým komunikačným bodom v domácnosti.

Ako vybrať barové stoličky?

Pri barových stoličkách je najdôležitejšia ich výška. Tú určíme podľa výšky baru. Vhodná výška stoličky je asi 75 cm, ktorá patrí k barovej doske výšky asi 95 až 100 cm. Všeobecne platí, že sedadlo barovej stoličky by malo byť asi 20 až 25 cm nižšie ako doska baru.

Voľba barovej stoličky

Ako u všetkého aj pri barových stoličkách máme nespočiet možností výberu. Barové stoličky môžu mať čalúnené sedáky - najobľúbenejšie sú kožené barové stoličky. Ďalej si môžete zvoliť medzi drevenými, plastovými, chrómovými, na jednej nohe, na štyroch nohách, s guľatými sedadlami, s hranatými sedadlami, s opierkou za chrbtom alebo bez nej, s opierkami pod ruky alebo bez nich atď. Možností je samozrejme ďaleko viac. Ako u iného nábytku, ktorý vyberáte do vašej domácnosti, aj tu myslite na to, aby vaše nové stoličky korešpondovali s ostatným nábytkom.

Interiérová barová stolička musí byť v prvom rade bezpečná, pevná a stabilná. Tvarovo, materiálovo i farebne ju treba zladiť s barovým pultom. Barová stolička je najvyšším typom stoličky, ktorý umožňuje komunikáciu z očí do očí, čo je z psychologického hľadiska veľmi dôležité. Okrem iného, vysoké sedenie výrazne šetrí priestor. Avšak aj také barové stoličky môžu byť napríklad aj skladacie, čím môžu priestor šetriť o to intenzívnejšie.

Kovové barové stoličky ponúkame v kombinácii chrómu s drevom aj s čalúnením, plastom ale aj celodrevenom prevedení. Ponúkame kovové barové stoličky otočné, výškovo nastaviteľné, skladacie, s chrbtovou opierkou aj bez opierky. Barová stolička nájde svoje využitie v domácnosti aj v záťažových priestoroch ako baroch a reštauráciách.