Záhardný nábytok a stoličky na terasu

Záhradný nábytok by mal ladiť s prostredím. Pri výbere môžete staviť na rokmi preverenú, novými akcentmi ozvláštnenú, klasiku v podobe stoličiek na terasu z rôznych materiálov.

Na terase tento rok vládne umelý ratan

Najnovším trendom v oblasti záhradného nábytku sú stoličky z umelého ratanu s pohodlným čalúnením a s vonkajšou úpravou. Umelý ratanový nábytok vyniká svojou odolnosťou proti UV žiareniu a zlému počasiu. Je takmer bezúdržbový, ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou. Je vyrobený z hliníkovej konštrukcie, ktorá je omotaná umelým ratanom.

Kovové stoličky na terasu sú stále v kurze

V súčasnú sezónu zostáva trendom aj kovový záhradný nábytok. Je vyrobený z odľahčených materiálov a koncipovaný ako stohovateľný, teda ľahko uskladnitelný v zime. Kovové záhradné stoličky sú vďaka povrchovej úprave odolné, nevyžadujú väčšiu údržbu, občas ich len utrieť vlhkou handrou.

Takmer nezničiteľný plastový nábytok

Plastový nábytok môže stáť na terase alebo balkóne celý rok a na jar sa do prevádzky uvedie len tým, že sa očistí od nečistôt. Hlavný zástupca tejto skupiny je biela plastová stolička, ktorá sa rozšírila po celom svete a stala sa ikonou záhradného nábytku. Dnes už sú dostupné veľmi elegantné kolekcie z plastu, ktoré evokujú prírodné materiály. Moderný dizajn podtrhuje matné prevedenie, ktoré sa dobre kombinuje s okolitou prírodou.

Súčasné trendy záhradného nábytku

Záhradný nábytok vyniká svojou odolnosťou, dlhou životnosťou, ale aj stabilitou. Záhradný stoličky sa vyznačujú moderným, luxusným vzhľadom a poskytuje vysoký komfort pri používaní.