Záhardný nábytok a stoličky na terasu

Záhradný nábytok by mal ladiť s prostredím. Pri výbere môžete staviť na rokmi preverenú, novými akcentmi ozvláštnenú, klasiku v podobe stoličiek na terasu z rôznych materiálov.

Na terase tento rok vládne umelý ratanNajnovším trendom v oblasti záhradného nábytku sú stoličky z umelého ratanu s pohodlným čalúnením a s vonkajšou úpravou. Umelý ratanový nábytok vyniká svojou odolnosťou proti UV žiareniu a zlému počasiu. Je takmer bezúdržbový, ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou. Je vyrobený z hliníkovej konštrukcie, ktorá je omotaná umelým ratanom.

Kovové stoličky na terasu sú stále v kurzeV súčasnú sezónu zostáva trendom aj kovový záhradný nábytok. Je vyrobený z odľahčených materiálov a koncipovaný ako stohovateľný, teda ľahko uskladnitelný v zime. Kovové záhradné stoličky sú vďaka povrchovej úprave odolné, nevyžadujú väčšiu údržbu, občas ich len utrieť vlhkou handrou.

Takmer nezničiteľný plastový nábytokPlastový nábytok môže stáť na terase alebo balkóne celý rok a na jar sa do prevádzky uvedie len tým, že sa očistí od nečistôt. Hlavný zástupca tejto skupiny je biela plastová stolička, ktorá sa rozšírila po celom svete a stala sa ikonou záhradného nábytku. Dnes už sú dostupné veľmi elegantné kolekcie z plastu, ktoré evokujú prírodné materiály. Moderný dizajn podtrhuje matné prevedenie, ktoré sa dobre kombinuje s okolitou prírodou.

Súčasné trendy záhradného nábytku

Záhradný nábytok vyniká svojou odolnosťou, dlhou životnosťou, ale aj stabilitou. Záhradný stoličky sa vyznačujú moderným, luxusným vzhľadom a poskytuje vysoký komfort pri používaní.